Yepyeni başlangıçların, sağlığın, sevginin, neşenin ve aşkın kutlanacağı bir yıl herkesi ortak bir duyguda bir araya getiriyor.
Yılbaşının yaklaştığı bu günlerde, evinde dekorasyon değişikliği yapmak isteyen ve farklı bir dizayn ile yeni yıla girmek isteyen ev sahiplerinin aklındaki soru işareti nasıl bir yol izlemeleri gerektiği oluyor. Geleneksel yılbaşı dekorasyonlarını uygulamak ya da daha önce hiç denenmemiş trendleri hayata geçirmek için hazırladığımız önerilere göz gezdirebilirsiniz.

İskandinav Tarzı Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Soğuğu estetikle şüphesiz en güzel harmanlayan dekorasyon tarzı olan İskandinav, kış mevsiminde ve özellikle yılbaşı yaklaşırken ilk başvurulan ilham kaynağı oluyor. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ‘Hygge’ kavramı evlere sıcaklık getirmek amacıyla tüm İskandinav dekorasyonlarının alt metnini oluştururken, şık ve rafine yorumlanan ürünler evlerimize renk katıyor.

 

Yeni bir yılı karşılamak üzere olduğumuz bu günlerde mekanlarda yapılacak ufak değişiklikler yeni başlangıçları sembolize etmenin ve mevcut enerjimizi yenilemenin en güzel yolu. Yeni yıl ruhunun coşkusunu yansıtan dekorasyon ipuçları ile İskandinav tarzının inceliklerini mekanlara taşımak oldukça keyifli olacaktır.

İskandinav tarzı için beyaz ve gümüş renkleri ile yılbaşı ağacınızı beyaz seçebilir ya da kar spreyi kullanabilirsiniz. Mumlar, ahşap ve minimal dekoratif objeler ile yemek masanızı hazırlayabilirsiniz.

Yeni yıl dekorasyonunu denince akla her zaman ilk olarak yılbaşı ağacı geliyor. Beyaz ve gümüş süslemeler ile dekore edilmiş bir ağaç, mekana aydınlık ve ışıltılı bir hava vermek için güzel bir tercih olacaktır.

Çoğunlukla çelenk formunda kapılara asılan bir süs olan çelenk, antik Roma’dan kaldığına inanılan ve sonsuz yaşam döngüsünü sembolize eden bir dekor. Kapılar haricinde duvarlarda da kullanılan bu çelenkler, çam gibi kolay bozulmayan bitkilerden hazırlanıyor ve süsleniyor.

Amerikan Tarzı Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri size daha samimi geliyorsa aşağıdaki fikirlerden faydalanarak istediğiniz atmosferi oluşturabilirsiniz;

Yılbaşı süslemelerinin yıllardır geleneksel yılbaşı renkleri olan kırmızı ve yeşili birlikte kullanarak çam ağacını, şömine, ayna ve kapıları süsleyerek evinizde neşeli, renkli bir görünüm ile yılbaşı kutlamalarında klasikten vazgeçmeyerek harika bir dekor sağlayabilirsiniz.

Yeni yıl denilince akla ilk gelen renkler kırmızı ve yeşil ve gold tonlarından oluşan klasikleşmiş bir kombinasyon… Gelenekselleşmiş yeni yıl renklerini yaşam alanlarınıza ekose desenli bir berjer, kırmızı sandalyeler eşliğinde kütük bir masa ile adapte edebilirsiniz..

Masanınız üzerinde mumlar ,çam dallarından oluşturulmuş masa süsleri…

Kırmızı koltuk örtüleri, yeşil aksesuarlar, gold aksesuar detayları, çam ağaçlarının arasında gezinirken topladığınız doğal kozalaklar yeni yıl ruhunu yansıtmak için oldukça yeterli…

Yılbaşı ağacınızın üzerine asacağınız kırmızı süsler, ağacın altına koyacağınız hediye paketleri, dileklerin olduğu küçük zarflar, çocuğunuzla hazırladığınız el yapımı ufak dekorlarla yeniyıl ruhunu evinizde hissedebilirsiniz.