İÇİNİZ SONBAHARIN RENKLERİ İLE ISINSIN

Ndesign
Ndesign

İÇİNİZ SONBAHARIN RENKLERİ İLE ISINSIN

Yazdan kışa geçiş mevsimi olan sonbahar, yaz aylarının hareketliliğinin aksine daha dingin ve huzurlu günlerin sembolü olan bir dönemdir. En keyifli yanı ise kendine dönüşün mevsimidir sonbahar…

Ndesign

Sarı, turuncu ve kahverenginin bin bir tonunun uyumu, yumuşacık battaniyeler, ahşap dokunuşlar ve sonbahar çiçekleri bir araya gelerek sonbaharı yalnızca dışarıda değil, evinizde de yaşatabileceğinizi kanıtlıyor.
Peki, bu güzel mevsimden ilham alarak evinize sonbahar havası getirmek istiyorsanız neler yapmalısınız?
Sonbahar denildiğinde ilk aklımıza gelen tabi ki de içimizi ısıtan o güzel renk tonları… Kurumuş yaprak renklerini barındıran kahverengi, sarı, turuncu, gibi renkler ve toprak tonları bu dönemin ruhunu en yoğun şekilde yansıtır. Evinizde yapacağınız dekorasyon fikirlerinize göre koltuk kumaşlarınızda, perdelerinizde ve hatta koltuk üzerine attığınız dekoratif şık bir örgü battaniyede de bu renk tonlarını kullanabilirsiniz.

Ndesign

Gri renkte en az toprak tonları kadar sonbahar dekorasyonunuza uyum sağlayabilir. Açık renkli zeminler ve duvarlar ile kombine edeceğiniz koyu renkli mobilyalar, gri koltuk üzerinde tarçın rengi bir koltuk şalı yine evinizde sonbahar atmosferi yaratmanız için size olanak sağlar.

Ndesign

Ufak Dokunuşlar ile Doğanın Döngüsüne Ayak Uydurun…

Özellikle sonbahar döneminde evlerde çok tercih edilen bir bitki türü olan pampas otu, evinize doğallık katacak, kahve ve krem tonlu mobilyalarınız ile salon dekorasyonunuzda oldukça şık bir görüntü sunacaktır.

Ndesign

Kurumuş başak demetleri, kışın yaklaşmakta olduğunu en iyi gösteren dekoratif objeler arasında. Yapay başak demetleri kullanabileceğiniz gibi elinizin altında olması halinde gerçek başak da kullanabilirsiniz. Yine sonbaharın sembolü olan sararmış yapraklar veya kozalakları bir araya getirerek dekoratif bir kapı süsü yaratabilirsiniz.

Ndesign
Ndesign

Çubuk tarçın, kurutulmuş portakal dilimleri ,kuşburnu gibi bitkileri cam kavanoz veya dekoratif bir kase içinde orta sehpanızın üzerine koyarak hem dekoratif hem de kokusuyla sizi cezbedecek bir ambiyans yakalayabilirsiniz…

Ndesign
Ndesign

Olmazsa olmaz aksesuarlar ; Mumlar, Örgü Battaniyeler …

Çoğunlukla bu dönemde gün ışığının yanı sıra loş ortamlar ruhunuzu dinlendirmek için size eşsiz bir atmosfer sunar. Sonbahar temasını yansıtan mumlar kullanabilir, yine bu dönemde havanın serinlemesi ile ihtiyaç duyacağınız yumuşacık örgü battaniyeler veya şallar ile kitabınızı alıp mevsimin tadını çıkarabilirsiniz.

Ndesign
Ndesign

Modern-Rustik Esintiler

Modern dekorasyonunun minimal çizgilerini rustik dekorasyonun doğallığı ile birleştirebilirsiniz. Sonbahar ile uyum sağlayan bu tarz için deri görünümlü kumaşları tercih edebilir, doğal ahşap mobilyalar ile evinizi sakinleştirebilirsiniz. Hasır malzeme ve aksesuarlara yer vermeniz de evinize otantik bir hava katacaktır.

Sonbahar dekorasyonu için bu fikirleri tercih ederek kusursuz dekorasyonlara imza atabilir, oturma odanızdan yatak odanıza değin hayranlık uyandıran atmosferde sıcacık kahvenizi alarak ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ndesign
Ndesign
X