Evinizde Akdeniz Esintisi

ASDFGH

EVİNİZDE AKDENİZ ESİNTİSİ

Bütün kış ve karantina günleri boyunca beklediğimiz güneşli ve özgür yaz sonunda geldi. Tabiki tedbiri elden bırakmadan devam edeceğiz bir süre bundan sonra da. Ama çok özlediğimiz deniz kenarı yürüyüşleri, güneş içimizi ısıtırken dondurmayla serinlediğimiz açık hava sohbetleri, kuma veya çimenlere çıplak ayak basarak enerjimizi toprağa vermenin zamanı geldi nihayet. Bu süre zarfında değerini daha çok anladığımız evimize de yazı getirmeye ne dersiniz?  İşte evinize Akdeniz’in esintisini ve denizin kokusunu taşıyacak 5 öneri!

1-Sonsuzluğun Rengi Mavi

avi renginin psikolojide stresi azaltarak sakinlik ve rahatlama hissi uyandırdığı kanıtlanmıştır. Uçsuz bucaksız denizin maviliğini koltuğunuzda, duvarınızda veya kırlent, vazo, mum gibi dekoratif objelerle evinize taşıyarak baktıkça içinizi ferahlatacak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Uluslararası kabul görmüş Renk Enstitüsü olan Pantone tarafından 2020 yılının rengi olarak belirlenen Klasik Mavi, iç mimari,  moda, grafik tasarım gibi hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkarak trendleri belirliyor.

Ndesign Katalog
Ndesign Katalog

2-Deniz Kabuklarıyla Dekorasyon

Yıllar önce topladığınız ve bir kutuda sakladığınız deniz kabuklarını dekorasyonunuzun bir parçası yapmaya ne dersiniz?  Cam bir mumluğa, banyodaki aynanıza, aile fotoğrafınızı koyduğunuz bir çerçeveye yapıştıracağız deniz kabukları veya evde kendinizin yapacağı bir rüzgâr çanı hem geçmişteki anılarınızı size hatırlatacak hem de dalgaların sesini evinize taşıyacaktır.

Ndesign Katalog
Ndesign Katalog

3-Sıcak Kum Beji. Hasır, Hazeran, Bambu…

Ndesign Katalog

Alaçatı sokaklarında dolaştığımızı hayal edersek, eski taş evlerin rengi olan sıcak kum beji yazlık sahil evlerine en çok yakışan tamamlayıcı renk diyebiliriz. Üstelik bej tonlarındaki hazeran, hasır, bambu gibi mobilya ve aksesuarlarla bütünsel bir harmoni yakalamak için çok uygun bir seçim. Hazeran, bambu, hasır gibi doğal materyallerin kullanımı evimizde sıcak bir atmosfer oluşturmanın yanı sıra sağlık açısından da önemlidir. Daha önceleri sadece bahçe mobilyalarında tercih edilen bu materyaller artık banyodan mutfağa kadar, koltuk, aydınlatma, yatak başlığı gibi evimizin her yerinde kullanabileceğimiz geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

4-Teras –Balkon –Bahçe Sezonu

Ndesign Katalog
Ndesign Katalog

Yarı açık alanların, minicik bir balkon bile olsa, mimari tasarımdaki en önemli birimlerden biri olduğunu karantina günleri boyunca deneyimlediğimizi kabul edelim. Bugüne kadar camla kapatılan balkonların bugünden sonra botanik bahçelere dönüştürerek yaz akşamlarında serinlemek ve hava almak için bir kaçış noktası olarak düşünebiliriz. Çok küçük metrekarelerde bile seçeceğimiz renkli kırlentler veya yer minderleri, bitkiler ve rengârenk çiçekler yazı evinize getirmek için yeterli olacaktır.

5- Canlı Renklerle Pozitif Enerji

Ndesign Katalog
Ndesign Katalog
Ndesign Katalog

Yaz kelimesi bize hemen capcanlı renkleri çağrıştırır. Gözlerimizi kapatıp deniz kenarı yazlık bir yerde olduğumuzu hayal edersek, aklımızda hemen ağaçlarda açan rengârenk begonviller, denizin 1001 tonu, mercanlar, uzun süren gün batımı manzaraları ve çeşit çeşit yaz meyveleri canlanır. Evimizde turuncu, pembe, mavi gibi canlı renklere yer vermek yazın enerjikliğini, sıcaklığını ve pozitif enerjisini günlük hayatımıza taşımamızı sağlar.

Yazı anımsatan desenlerden duvar kağıtlarını banyonuzda, yatak odanızda ve salonunuzda kullanarak yaz kış pozitif ve enerjik bir mod yakalayabilirsiniz.

X